Champions League

Shahktar mposht Antwerpen, Muja ndëshkohet me të kuq pas përleshjes në fund të ndeshjes

Shakhtari  ka arritur të fitojë minimialisht ndaj Antwerp falë golit të Matviienko në minutën e 12’.

Me tre pikët e marra, ukrainasit ndodhen tashmë në vendin e tretë me 9 pikë, po aq sa Barça dhe Porto që ndeshen në mbrëmje, ndërsa skuadra belge në vendin e fundit me 0 pikë.

Futbollisti kuqezi, Arbnor Muja ishte titullar në këtë ndeshje ndërsa më të përfunduar ajo, është ndëshkuar me karton të kuq pas dy të verdhëve. Ndëshkimi erdhi pasi një përleshje që pati në fund të ndeshjes me lojtarin kundërshtar. /Ballkani.info