MLS

Rooney shënon gol nga gjuajtja e lirë për DC United (Video)

Ish lojtari i Manchester United dhe kombëtares angleze, Wayne Rooney ka realizuar një super gol nga gjuajtja e lirë për DC United në MLS.

Rooney i ka ndihmuar skuadrës së tij të gjejë formën më të mirë, ndërsa edhe mbrëmë ishte vendimtar ndaj Torontos në “Audi Field”.

Ky gol ishte i 10-të për 32 vjeçarin i cili numëron 18 paraqitje me DC United, të cilët radhiten në zonën e play off-it në kampionatin amerikan.

https://twitter.com/MLS/status/1052710500637794305?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1052710500637794305&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.fourfourtwo.com%2Fnews%2Fwatch-rooney-scores-wonderful-free-kick-dc-united