“Old Trafford”

Ronaldo rikthehet në “shtëpi”, në United

Cristiano Ronaldo do të kthehet në “Old Trafford”, por kësaj radhe me fanellën e Juventusit, në kuadër të Ligës së Kampionëve.

Ylli portugez, që kishte kaluar gjashtë sezone të mëdha te “Djajtë e Kuq”, ka thënë se ndihet sikur në shtëpi sa herë që është në Manchester.

“Faleminderit për mikpritjen e ngrohtë. Gjithmonë ndihem si në shtëpi këtu”, ka shkruar ai në Instagram.

Ronaldo, që u ndëshkua me karton të kuq në ndeshjen ndaj Valencias, do të rikthehet pikërisht ndaj ish-skuadrës së tij, në një takim tejet emocionues.

Ylli portugez, gjatë qëndrimit në “Old Trarfford”, kishte fituar Ligën e Kampionëve, Premierligën si dhe Topin e Artë.

Për “Djajtë e Kuq”, Ronaldo në 292 paraqitje kishte shënuar 118 gola.

 

View this post on Instagram

 

Thanks for the warm welcome. Always feel at home here.

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano) on