Milan

“Rodriguez është shumë i lumtur në Milan”

Ricardo Rodriguez është shumë i lumtur në Milan sipas agjenti të mbrojtësit zviceran.

Rodriguez iu bashkua Milanit nga Wolfsburgu në verën e kaluar, dhe ka startua në gjashtë prej shtatë ndeshjeve të këtij stinori, transmeton Gazeta Express.

“Ai është duke bërë paraqitje të nivelit të lart”, ka thënë agjenti i lojtarit, Gianluca Di Domenico.

“Ai është adaptuar më shumë në kohën e fundit në Serie A, pasi shumica që vijnë nga jashtë në fillim kanë probleme që të adoptohen”.

“Ekziston një respekt i i madh për Gattuson, ai gjithmonë është në i gatshëm dhe është një person unik në futboll”.

“Gattuso i do djelmoshat dhe është në gjendje të bëjë gjithçka për ta, dhe lojtarët e dinë këtë”.

“konkurrenca me Diego Laxalt? Një klub si Milani duhet ta ketë një skuadër të madhe, t’i ndihmojë dhe t’i lejojë lojtarët që të pushojnë. Në vitin e kaluar Ricardo luajti çdo lojë”.

“Ai dëshiron të qëndrojë në Milan, është shumë i lumtur”.