Rezultatet pas pjesëve të para në pesë ndeshjet e fundit në Superligë

Kanë përfunduar pjesët e para në pesë ndeshjet e javës së 36-të dhe të fundit në Superligën e Kosovës në futboll.

E gjithë vëmendja për sot është në ndeshjet Trepça ’89 – Prishtina dhe Ferizaj – Dukagjini.

Nga këto ndeshje do të përcaktohet edhe përfundimisht se cila skuadër do të bie nga elita e futbollit kosovar, cila skuadër do të sigurojë barazhin dhe cila pozitën e katërt.

Rezultatet pas pjesës së parë:

Drenica – Drita 1:1

Gjilani – Ballkani 0:0

Malisheva – Llapi 1:1

Ferizaj – Dukagjini 1:0 (nuk ka përfunduar ende)

Trepça ’89 – Prishtina 0:1 (nuk ka përfunduar ende)