Spanjolli

Reali i “rrëmben” Manchester City-t talentin 19-vjeçar

Talenti i Manchester City, Brahim Diaz, do të transferohet në Spanjë në janar.

Real Madridi dhe “Qytetarët” kanë rënë dakord për transferimin e Diaz në “Santiago Bernabeu” që në fillimit të vitit 2019, edhe pse kontrata e tij skadon në qershor.

Kampionët e Europës janë gati të paguajnë 15 milionë euro, plus bonuset, në mënyrë që ta marrin 19-vjeçarin në janar.

Diaz do të nënshkruajë me madrilenët një kontratë 6-vjeçare dhe do të përfitojë rreth 3.5 milionë euro në sezon.