Real Madridi pret Sevillan, formacionet zyrtare

Real Madrid e pret sot në shtëpi Sevillën në kuadër të xhiros së 20-të në La Liga.

Dy skuadrat momentalisht kanë pikë të njëjta, nga 33, mirëpo Sevilla mban pozitën e tretë për shkak të golaverazhit më të mirë.

Me rast fitoreje të madrilenëve, atëherë do të ishin në pozitën e tretë dhe më afër Barcelonës, e cila luan nesër në shtëpi ndaj Leganes.

Skuadra e Santiago Solarit pësoi humbje në mesjavë nga Leganes në kuadër të ndeshjes së dytë në Kupën e Mbretit, mirëpo kalo tutje në çerek-finale, ku do të përballet me Gironën.