La Liga

Real 1-2 Levante: Notat e lojtarëve, Bardhi në nivel

Real Madridi ka pësuar një tjetër humbje në La Liga, këtë herë ndaj Levantes me rezultat 1-2.

Golat për mysafirët i shënuan Jose Morales (6′) dhe Marti Roger (13′), ndërsa për golin e vetëm për Los Blanocs e shënoi Marcelo (72′).

Te Reali më i miri ishte Marcelo, por me notë të lartë u vlerësuan edhe Casemiro, Luka Modric dhe Karim Benzema.

Ai që dëshpëroi me paraqitjen ishte Raphael Varane, por edhe mbrojtësi tjetër Alvaro Odriozola.

Ndërsa më i miri për mysafirët ishte Oier Olazabal, që në fund ishte edhe lojtari i ndeshjes.

Në mesin e më të mirëve të skuadra fituese ishte edhe Enis Bardhi, shqiptari ishte lojtari ndërhyrje të sakta në top gjatë ndeshjes.

Te mysafirët ishin të mirë edhe mbrojtësi Sergio Postigo, mesfushori Ruben Rochina dhe dyshja sulmuese që shënuan në këtë takim.