Arbër Hoxha

Reagon Dinamo Zagreb pas paraqitje spektakolare të Arbër Hoxhës

Shqipëria sot ka barazuar 2:2 me Kroacinë në ndeshjen e dytë të Kampionatin Evropian që po mbahet në Gjermani.

Kuqezinjtë ishin spektakolar dhe me më pak fat kanë mundur të shënojnë fitore ndaj kroatëve, shkruan Ballkani.info.

Padyshim futbollisti më meritor për këtë barazim ishte Arbër Hoxha që pati paraqitje shumë të mira ani pse u inkuadrua vetëm në pesë minutat e fundit të ndeshjes.

Skuadra ku luan Hoxha, Dinamo Zagreb ka përgëzuar futbollistin e tyre për paraqitjen shumë të mirë. /Ballkani.info