3-1

Rastet dhe golat e fitores së Kosovës U21 ndaj Turqisë U21 (Video)

Kombëtarja e Kosovës U21 dje ka shënuar një fitore shumë të rëndësishme ndaj Turqisë U21 në kualifikimet për Evropian.

Dardanët e rinj të drejtuar nga Rafet Prekazi, e kanë mposhtur Turqinë të martën në mbrëmje, në stadiumin “Fadil Vokrri” në kryeqytet në praninë e rreth 8 mijë shikuesve, me rezultat prej 3-1.

Me këtë fitore Kosova njëherësh mori kreun e Grupit 3 me gjashtë pikë nga dy ndeshje të zhvilluara.

Golat për Kosovën i shënuan në këtë përballje Arbenit Xhemajli, Mirlind Daku e Lirim Kastrati, derisa për ekipin mysafir shënoi Halil Dervisoglu.

Më poshtë mund të shikoni golat dhe rastet e fitores së djeshme të Kosovës.