Kupa e Turqisë

Rashica dhe Muçi titullar tek Besiktas në ndeshjen e Kupës së Turqisë

Milot Rashica dhe Ernest Muçi do të zbresin sonte përsëri në fushë.Dy futbollistët shqiptarë do të luajnë nga minuta e parë në ndeshjen ndaj Konyaspor.

Ky takimn vlen për Kupën e Turqisë, ja formacionet zyrtare:

Besiktas: Mert, Svensson, Necip, Colley, Masuaku, Al-Musrati, Salih, Gedson, Rashica, Muçi, Semih.

Konyaspor: Deniz, Cebrail, Damjanovic, Hadebe, Yasir, Soner, Cicaldau, Niangbo, Yunus, Oğulcan, Muhammet.