Sergio Ramos

Ramos përpiqet të pajtojë Mbappe dhe Neymar mes thashethemeve për një ndarje në PSG

Qendërmbrojtësi i PSG-së, Sergio Ramos, ka ndërhyrë në konfliktin mes Kylian Mbappe dhe Neymar pas thashethemeve për një ndarje të fundit në dysh.

Mbappe, i cili zgjati kontratën e tij me PSG-në me tre vjet, u rikthye në aksion dhe e ndihmoi skuadrën të mposhtte Montpellier më 13 gusht. Ai shënoi golin e tij të parë në Ligue 1, por nuk arriti të kthejë një penallti.

Neymar pati një fillim të shkëlqyer të sezonit, duke shënuar dy herë kundër Montpellier-it, një herë nga penalltia. Rivaliteti mes shokëve të skuadrës arriti kulmin pasi Neymar e pengoi francezin të kthente një goditje dënimi pas kërkesës së tij.

Sipas Le Parisien, Ramos po përpiqet të përmirësojë marrëdhëniet mes Neymar dhe Mbappé. Dhe Mbappe dëshiron që klubi të shesë brazilianin për të udhëhequr vijën sulmuese së bashku me Leo Messin.

Neymar tashmë ka 5 gola dhe 3 asistime këtë sezon për PSG-në. Këtë të diel, klubi parizian është në pritje të përballjes me Lille.