Analisti

Qorolli: Tallja dhe pasinqeriteti i politikanëve e lanë Kosovën të izoluar

Analisti i çështjeve politike Vigan Qorolli, ka reaguar ndaj politikanëve duke thënë se janë fajtorët kryesor të cilët e kanë lënë Kosovën të izoluar nga Evropa.

Ai thotë se kjo është rezultat i pasinqeritetit dhe talljes së tyre, shkruan ballkani.info.

Postimi i tij i plotë:

Kjo eshte fytyra e vertete e Kosoves dhe e qytetareve te saj — kryekeput per shkak te pasinqeritetit dhe talljes qe ia bejne dite e nate politikanet e saj.
Izolimi i Kosoves nga Evropa, rrjedhimisht mosliberalizimi i vizave per shtetasit ???????? — ka nje kryefajtor: kasten tone politike, me te nderlikuaren bote!