Gazi i botës

Qesharake – kjo ndodh vetëm në Maqedoninë e Veriut, bëhet virale!

Kemi parë shpesh faulle nga më të ndryshme, por një të tillë në një ndeshje zyrtare vështirë të keni hasur.

Në Maqedoninë e Veriut, rasti ka ndodhur në duelin mes Makedonija dhe Akademija Pandev, një lojtar i këtij ekipi ndalon lojtarin kundërshtar duke i gjuajtur topit që zotërohej nga ky i fundit po me top.

Arbitri menjëherë e ka ndalur lojën, ndërkohë që futbollisti që shkaktoi faullin është bërë gaz i botës.

https://tiger.cdnja.co/v/ow/Owre.mp4?secure=t6PcJc8uad_A9aQ3z2v43Q&expires=1582576200