Jurgen Klopp

Pse Jurgen Klopp do të kthehet në Anfield në qershor

Ish- trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp, ka zbuluar se ai do të kthehet në Anfield për të parë performancën e Taylor Swift në qershor.

Trajneri i Reds la rolin e tij në fundjavë pas nëntë vitesh në krye, duke i dhënë lamtumirën Anfieldit me një fitore 2-0 ndaj Wolves në ndeshjen e tij të 491-të dhe të fundit në krye të klubit.

Ai tani është vendosur për një pauzë të zgjatur dhe madje ka ngacmuar se mund të mos kthehet më në menaxhim, me fansat të etur për të parë se cili do të jetë roli i tij i ardhshëm nëse ai do të rikthehet ndonjëherë.

Së pari, megjithatë, ai është caktuar për një kohë pushimi, dhe kjo, ndoshta rastësisht, do të përkojë me një rikthim në Anfield pak më herët se sa e kishin pritur shumë.

Në një pyetje dhe përgjigje një orëshe me stafin e Liverpoolit, gjermani, sipas The Athletic , zbuloi se gruaja e tij, Ulla, ka blerë bileta për çiftin për të parë Eras Tour të Swift në ish-stadiumin e tij.

Swift do të marrë turneun e saj në Liverpool për tre shfaqje në qershor, duke performuar në terrenin e Liverpool-it.

Sipas mediumit, trajneri gjerman e zbuloi lajmin pasi u pyet se çfarë muzike i pëlqen të dëgjojë kur largohet një moment nga futbolli.

Pasi iu përgjigj pyetjes, ai thuhet se ka hyrë në telefon dhe ka lëshuar këngën e Swift ‘Shake It Off’ para turmës.

Klopp zbuloi se gruaja e tij, Ulla (djathtas), bleu bileta për dyshen për të ndjekur shfaqjen muajin e ardhshëm

Turneu mbarëbotëror i “Swift Eras” do të bëjë rrugën për në Mbretërinë e Bashkuar nga 7 qershori, duke filluar nga Edinburgh përpara se të niset në jug për në Liverpool.

Ajo do të mbajë tre shfaqje në Anfield, duke filluar më 13 qershor dhe duke përfunduar më 15 qershor, përpara një shfaqje në Cardiff, më pas tri në Londër.