0-3

Pogba dhe Fernandes bëjnë diferencën, Man United fiton

Tri pikë të arta për Manchester United.

Djajtë e Kuq kanë triumfuar në udhëtim te Aston Villa, me rezultat të pastër, 0-3.

Në këtë mbrëmje shkëlqyen dyshja që nëse qëndrojnë sezonin e kaluar së bashku, do t’i japin shumë Unitedit – bëhet fjalë për Pogbën dhe Fernandesin.

Që të dy shënuan nga një gol, derisa rrjetën e gjeti edhe Mason Greenwood.