Plas sherri jashtë stadiumit pas derbit Partizani-Tirana

Edhe derbi i djeshëm mes Partizanit dhe Tiranës nuk kaloi pa incidente.

Pasi u mbyll sfida me fitoren 2-1 të Partizanit, tifozët e të dyja ekipeve janë përplasur fizikisht me njëri-tjetrin kur kanë dalë nga stadiumi.

Gjithçka ndodhi në kryqëzimin e 21 dhjetorit.

Mes palëve ka pasur flakadanë të hedhur, çka ka shkaktuar edhe panik te kalimtarët përreth.

Policia ka ndërhyrë për të qetësuar situatën, ndërkohë që ka edhe të arrestuar.

Nuk janë shqiptarë protestojnë por tifozë futbolli.

Kaos në kryeqytet pas derbit Partizani-Tirana. Sherr mes dy tifozerive!

Posted by JOQ Albania on Friday, November 30, 2018