Frika e spanjollit

Pep Guardiola: Liverpooli skuadra më e mirë në botë momentalisht

Trajneri i Manchester Cityt thotë se skuadra e tij duhet ta pranojë që rivali i tyre për titull, Liverpool, mund të jetë skuadra më e mirë në botë për momentin.

City e pret Liverpoolin në shtëpi më 3 janar, dhe do të tentojë që t’i afrohet më shumë me pikë, pasi momentalisht skuadra e Jurgen Klopp ka shtatë pikë më shumë.

“Problemi është se ata janë fantastikë”, ka thënë Guardiola për Liverpoolin.

“Ndoshta klubi më i mirë në Evropë dhe botë momentalisht”.