Terry

Pensionohet legjenda e Chelsea

John Terry ka bërë të ditur se do t’i jap fund karrierës së tij në futboll.

Ish kapiteni legjendarë i Chelsea ishte edhe reprezentues i përfaqësueses së Anglisë.

Qendër mbrojtësi luajti për 20 sezone, pati 837 ndeshje dhe fitoi 17 trofe.

Mund të themi se ai është një nga mbrojtësit më të mirë që ka njohur Premierliga angleze.