Mbrojtësi

Pas interesimit të klubeve të Serie A, për Marash Kumbullën në garë edhe gjiganti anglez

Marash Kumbullën ka tërhequr interesimin e madh të klubeve në Serie A si Juventusi dhe Interi, pas paraqitjeve pozitive me Hellas Veronën.

Por për mbrojtësin e kombëtares shqiptare së fundmi është interesuar edhe Manchester United.

Djajtë e Kuq e kanë ndjekur lojtarin nga afër dhe e shikojnë Kumbullën si një i ri premtues që mund të ketë një karrierë fantastike.

Për këtë arsye Djajtë e Kuq kanë nisur edhe kontaktet e para me drejtuesit e Hellas Veronës.

Fillimisht ka qenë Juventusi që ka shfaqur interes për lojtarin ndërkohë që në javët e fundit ka lëvizur edhe Interin, por me hyrjen në garë të United, konkurrenca pritet të jetë më e ashpër.

Aktualisht kartoni i Kumbullës vlerësohet rreth 15 milionë euro, por nëse vazhdon me këto paraqitje vlera e shqiptarit do të rritet ndjeshëm.