Qyteti Tigre

Pamje nga oborri i shtëpisë së Maradonës, legjenda po ikën përgjithmonë FOTO

Sot në moshën 60 vjeçare ka ndërruar jetë legjenda e futbollit botërore dhe atij argjentinas, Diego Armando Maradona

Pas një interevnimit para dy javësh në tru, Maradona u rikthye në shtëpinë e tij për t’u shëruar dhe rahabilituar.

Por, si duket gjendja e tij shëndetësore u përkeqesua sot , ku edhe solli vdekjen e tij.

Media e njohur në argjentinë, “Clarin”, ka njoftuar vdekjen e Maradonës, madje ka publikuar edhe fotografi nga oborri i tij.

Pamjet: