Liga e Kombeve

Norvegjia mposht Slloveninë, Gjibraltari ‘shokon’ Armeninë

Norvegjia ka shënuar fitore ndaj Sllovenisë, në ndeshjen e zhvilluar sonte në kuadër të Ligës së Kombeve.

Golin e vetëm të takimit e ka shënuar Selnaes (45’).

Fitoren më të madhe e ka arritur Gjeorgjia ndaj Andorrës, të cilën e ka mposhtur me rezultat 3-0.

Letonia dhe Kazakistani kanë ndarë pikët, duke përfunduar takimin 1-1. Fitore ka shënuar edhe Gjibraltari ndaj Armenisë, duke e mposhtur me rezultat 0-1.