Bundesligë

Një tifoz vdes në tribunë gjatë ndeshjes

Një tifoz vdes në tribunë gjatë ndeshjes Schalke-Leverkusen!

Gjatë ndeshjes së së shtunës në Bundesligë mes Schalke dhe Bayer Leverkusen, një tifoz humbi jetën në tribunë. “Jemi të shkatërruar kur raportojmë se një tifoz u rrëzua në tribunë sot dhe ndërroi jetë pavarësisht tentativave për ringjallje.

U prefsh ne paqe”, tha përmes Twitter klubi i Schalke. Ndërkohë, Schalke humbi 0-3 nga Bayer Leverkusen