Cole Palmer

Nga Anglia thuhet se Palmer i ka kërkuar Chelseat që ta shesin

Cole Palmer ka qenë një nga shkëndijat e pakta të ndritura te Chelsea këtë sezon. Anglezi ka shënuar 20 gola dhe ka dhënë nëntë asistime në 27 paraqitje në Ligën Premier deri më tani këtë sezon.

21-vjeçari humbi ndeshjen me Arsenalin të martën dhe blutë pësuan humbjen më të keqe të këtij sezoni, duke humbur 5-0.

Pa asnjë perspektivë për futbollin e Ligës së Kampionëve, një tifoz futbolli me nofkën Lionzino këmbëngul se Palmer do të shikojë të largohet nga Chelsea më shpejt se më vonë.

“Këtu është pyetja (ndoshta) 100 milionë euroshe”, shkroi Lionzino në komentet për artikullin e Guardian për ndeshjen e djeshme. “Nëse je Cole Palmer, sa kohë dëshiron të qëndrosh me këtë grup fëmijësh të vegjël krejtësisht të humbur që luftojnë të jenë diçka si një ekip i vërtetë futbolli?”.

“Sa kohë përpara se të mos mund t’i rezistoni thirrjeve të sirenave të klubeve që janë shumë më tepër në nivelin e Manchester Cityt dhe të nivelit tuaj?”.

“Ja një lojtar që padyshim do të jetë një yll i Euros, në një ekip që mezi është i aftë. Në më pak se një sezon ai ka konfirmuar statusin e tij si një talent i duhur futbolli, në të njëjtën kohë mallkoi të gjithë ‘projektin’ e Chelseat, duke e bërë ekipin Cole Palmer FC”.

“Pra, tani ai është i mbushur, ka marrë gjithçka që mund të kishte imagjinuar nga klubi, shumë lojëra, një platformë për të treguar vlerën e tij, gola të shumtë (duke përfshirë të gjitha penalltitë), për sa kohë do të jetë e dobishme për Palmerin të qëndroj?”.

“Nëse do të isha Bayern Munich, ose PSG, ose ndoshta edhe Arsenali, Aston Villa ose Liverpool, do ta shikoja atë duke shkuar, ai ka nevojë për futbollin e Ligës së Kampionëve. Dhe nëse unë do të isha Manchester City do të shkoja, ai njeri është zëvendësuesi i Bernardo Silvas”.

“Për sa kohë mendoni se ai do të qëndrojë jashtë me këtë grup të humbësve?”, ka shtuar më tej ai.