Policia e Kosovës

Ndaloi fëmijët të shkojnë në shkollë, arrestohet prindi nga Fushë Kosova

Policia e Kosovës ka njoftuar se një person është shoqëruar në polici, pasi që ka ndaluar fëmijët e tij të vijojnë mësimin në shkollë.

Siç bën të ditur Policia e Kosovës, rasti ka ndodhur në rrugën “Mic Sokoli” në Fushë Kosovës, gjatë ditës së djeshme.

Tutje, Policia njofton se i njëjti është intervistuar dhe e vendim të prokurorit është liruar në procedurë të rregullt