Portieri kostarikan

Navas nuk largohet nga Reali në janar

Edhe pse ai bëhet 32-vjeçar të dielën, Keylor Navas nuk po nxiton që të largohet nga Real Madridi, pavarësisht se luan vetëm në ndeshjet e Copa del Rey.

Larg nga fusha që nga ardhja e Santiago Solarit, disponimi i tij është më i ulët se kurrë.

Por portieri nga Kosta Rika do t’i durojë gjërat deri në fund të sezonit dhe në verë do të marrë vendimin më të mirë për të ardhmen e tij. Ai nuk do të largohet nga Real Madridi në janar për disa arsye.

Në fillim të shkurtit ai përsëri do të jetë një baba, gjë që ngadalëson dëshirën e tij për t’u larguar nga qyteti i Madridit, ku ai jeton me familjen e tij që nga viti 2014.

Një arsye tjetër që po e pengon largimin e tij është mungesa e një ekipi të fortë në një nivel sportiv dhe ekonomik.

Duke pasur Navas në stol është një luks për Realin që dëshiron të vazhdojë e ta shijojë. Deri në verë ai do të luajë në Copa del Rey përderisa Thibaut Courtois vazhdon të jetë startues në La Liga e në Ligë të Kampionëve.