3-2

Napoli fiton ndeshjen dramatike ndaj Bolognas

Napoli ka shënuar fitore në përballjen ndaj Bolongnas duke e mposhtur me rezultat prej 3 me 2.

Miliku kaloi vendasit në epërsi në minutën e 16 pas asistimit nga Mertensi, derisa në minutën e 37 Santander barazoi shifrat.

Napoli në pjesën e dytë kaloi në epërsi sërish përmes Milikut që shënoi në minutën e 51.

Në minutën e 80 Bologna arriti të barazojë sërish rezultatin përmes Danilos. Por, Napoli nuk u dorëzua dhe shënoi golin e fitores përmes Mertensit tetë minuta më vonë.