0-4

Napoli fiton bindshëm dhe kalon në vendin e parë, Rrahmani pëson lëndim

Napoli e ka mposhtur Sampdorian si mysafir me rezultat të thellë 4:0 dhe e ka rrëmbyer pozitën e parë në tabelë pas javës së pestë.

Mbrojtësi i Kosovës, Amir Rrahmani ishte titullar, por u detyrua të largohet pas një lëndimi që pësoi në kokë. Ai doli nga fusha në fillim të pjesës së dytë pasi nuk ishte në gjendje ta vazhdojë takimin.

Golat për triumfin e Napolit i shënuan Victor Osimhen (10’, 50’), Fabian Ruiz (39’) dhe Piotr Zielinski (59’).

Me 15 pikë, Napoli zë vendin e parë me dy pikë më shumë se Interi e Milani që ndajnë pozitat dy dhe tre.

Sampdoria është në vendin e 13-të me pesë pikë.