Napoli e fiton dramën me Sampdorian

Napoli e ka mundur me rezultat 2-4 Sampdorian sonte me një ndeshje ku pat shumë gola, por që në fund ishin nënkampioni aktual i Italisë që dolën me fitore nga kjo ndeshjes

Një ndeshje plot emocione dhe plot gola janë shënuar në Luigi Ferraris e ku fitues ka dal Napoli.

Napoli kaloi shumë shpejt në epërsi që në minutën e tretë të ndeshjes ku shënoi Arek Milik.

Napoli tregoi se është skuadër më e mirë dhe shënoi edhe njëherë në minutën e 16-të ku realizator ishte Eljif Elmas.

E kur u duk se Sampdoria nuk do kishte mundësi për të nxjerr ndonjë pikë në skenë doli Fabio Quagliarella i cili shënoi në minutën e 26-të për ta ndryshuar kursin e kësaj ndeshje.

Në pjesën e dytë Sampdoria ishte një skuadër shumë më e mirë dhe arriti të goli në minutën e 73-të ku shkatohet penallti që në gol e shndërron Manolo Gabbiadini.

Por, Napoli pas barazimit u aktivizua më shumë dhe erdhi tek goli duke shënuar në minutën e 83 me anë të Diego Demme që është transfer i tyre i ri.

Napoli do ta vuloste fitoren e tyre kur në minutën e 90-të do të shënonte edhe Dries Mertens që do ti jepte kësaj skuadre fitoren e saj.

Me këtë fitore Napoli do të këtë 30 pikë në Serie A dhe është në pozitën e 10-të dhe kjo tregon formën e dobët që ka pasur kjo skuadër gjatë këtij sezoni.