Krenaria e Kosovës

Momenti kur Akil Gjakova mposht kundërshtarin dhe bëhet kampion evropian VIDEO

Xhudisti kosovar, Akil Gjakova, ka arritur të bëhet Kampion i Evropës në garat e xhudos që janë duke u zhvilluar në Lisbonë të Portugalisë.

Në garën finale Gjakova a ka mposhtur izraelitin Butbul.

Më poshtë mund ta ndiqni videon e plotë të ballafaqimit.