Modriq pasi merr ‘Topin e Artë’ sulmon keq Ronaldon: Duhet të ishte këtu për …

Fituesi i ‘Topi i Artë’ 2018-të, Luka Modriç është shprehur i zhgënjyer për mungesën e Ronaldos në ceremoninë e dhënies së çmimit më të rëndësishëm futbollistik.

Ai tha se është normale që Ronaldo dhe Messi të mungogojnë në vendet të tilla kur e dinë që nuk do e fitojnë çmimin, por Ronaldo duhet të ishte pjesë.

‘Unë e di se Ronaldo dhe Mesi shpesh nuk marrin pjesë në vente të tillë, kur nuk e fitojnë çmimin, por mungesa e Ronaldos është zhgënjyese, ai duhet të ishte sot këtu’, u shpreh Modriç.