Bojko Rashkov

Ministri bullgar: Pamjet janë të tmerrshme, njerëzit janë djegur plotësisht

Ministri i Punëve të Brendshme të Bullgarisë, Bojko Rashkov në një konferencë për media ka folur pas aksidentit të rëndë të Bullgari.

Ai tha se pamjet janë të tmerrshme dhe se njerëzit janë djegur plotësisht. “Nuk mund të themi se kush janë, ata duhet të identifikohen”, tha ai, transmeton Indeksonline.

Ministri Rashkov tutje tha se po hetojnë edhe çështjen e rrugës, pasi ajo pjesë është shumë e rrezikshme, raporton BTV./