Serie A

Milan – Sampdoria, ndeshje e ‘çmendur’

Milani dhe Sampdoria janë duke zhvilluar një përballje tejet të zjarrët.

Milani dhe Sampdoria kanë arritur që të shënojnë nga dy gola vetëm në pjesën e parë.

Golin e barazimit për rosonerët e ka shënuarn Gonzalo Higauin në minutën e 36’.