Ylli argjentinas

Messi, Messi, Messi. Për 40 minuta kompleton het-trikun VIDEO

Lionel Messi ka shënuar tre gola në pjesën e parë në ndeshjen që Barcelona po e zhvillon ndaj Eibarit.

Barcelona e ka mbyllur pjesën e parë me epërsi të trefishtë ndaj Eibarit dhe kjo fjalë yllit të skuadrës, Messi.

Pas golit të parë të shënuar në minutën e 14-të, ylli argjentinas ka arritur t’i shënoj edhe dy gola tjerë dhe ta kompletoj het-trikun.

Goli i dytë i kapitenit të Barcelonës erdhi në minutën e 37-të pas asistimit të Arturo Vidal.

Në minutën e 40-të, Messi arriti ta kompletoj het-trikun duke shënuar për 3-0 pas një topi të kthyer nga portieri.