finalja e Ligës

Me shumë vonesë, fillon finalja e Ligës së Kampionëve

Në “Parc des Princes” ka filluar finalja e madhe e Ligës së Kampionëve.

Me 30 minuta vonesë për shkak të në tollovie, ndeshja më e rëndësishme e vitit në Evropë ka filluar më në fund.

Real Madrid dhe Liverpool takohen për të fituar titullin më prestigjioz për klube në Evropë.

Reali e kërkon këtë Kupë për të 14 herë derisa Liverpooli për të shtatën herë.