Liga e Kombeve

Mbyllet pjesa e parë, Kosova shkon në pushim me supergolin e Rashicës

Është përmbyllur pjesa e parë e ndeshjes Ishujt Faroe –Kosovë me epërsinë e Kombëtares sonë me rezultat 1-0.

Kosova kalo në epërsi ndaj Ishujve Faroe me një supergol.

Ishte Milot Rashica që shënoi eurogol jashtëzakonshëm së rreptësisë në minutën e 9.

Ai gjatë festimit puthi stemën e Kosovës dhe bëri shqiponjën.

https://www.youtube.com/watch?v=s6XFMynZmPo