Superliga

Mbyllen pjesët e para në tri ndeshjet e Superligës

Kanë përfunduar pjesët e para në tri ndeshjet e fundit të javës së 26-të në Superligën e Kosovës.

45 minutat e parë në derbin mes Gjilanit dhe Llapit përfunduan me rezultatin 1:1.

Albert Dabiqaj shënoi për gjilnasit, kurse Fernandinho për llapjanët.

Trepça ’89 shkoi në pushimin mes pjesëve me epërsi minimale, 1:0, ndaj Dukagjinit.

Golin për mitrovicasit e shënoi Abdullah Oyekanmi.

Gola nuk pati në pjesën e parë të sfidës mes Ferizajt dhe Ballkanit.