Ylli francez

Mbappe, mbërrin në Champs Elysees, ku e priti presidenti Macron, a do të ketë kthesë sërish historia e tij?

Kylian Mbappe vizitoi Champs Elysees me ftesë të Emmanuel Macron. Presidenti francez e ftoi superyllin e kombëtares së vendit në një darkë zyrtare ku morën pjesë Emiri i Katarit Al Thani dhe presidenti i Paris Saint-Germain Al Khelaifi. 

Kylian Mbappé mbërrin për darkë me presidentin e PSG-së Nasser Al-Khelaïfi, emirin e Katarit dhe presidentin francez Emmanuel Macron.

A mendoni se do të ketë një kthesë tjetër dhe ai përfundon të qëndrojë në PSG përtej kësaj vere?

Kylian Mbappe nuk do të vazhdojë karrierën e tij te Paris Saint-Germain pasi ka bërë të ditur se nuk do të rinovojë kontratën me mediat ndërkombëtare duke shkruar për një marrëveshje me Real Madridin.

Ende nuk është bërë e ditur asgjë zyrtare nga ana e Real Madridit dhe lojtarit, ndërkohë që ka pasur zëra për interesim nga Arabia Saudite.

Kylian Mbappe ka një marrëdhënie të shkëlqyer me Macron me presidentin francez që e mbajti atë në Paris Saint-Germain dy vjet më parë, ndërsa ata po kërkonin një lëvizje tek Reali.

25-vjeçari është më i miri që ka futbolli francez. Ai fitoi Kupën e Botës në 2018 ndërsa në 2022 ishte finalist, ndërkohë që presidenti francez Macron u pa t’I qëndronte pranë pas ndeshjes finale me Argjentinën për ta ngushëlluar për humbjen.