Maradona në fushë me ndihmën e patericave

Diego Armando Maradona, një futbollist legjendar argjentinas, ka probleme të mëdha shëndetësore.

i cili është trajner i klubit meksikan Dorados, është goditur nga artriti për vite me radhë dhe ka marrë injeksione para Kupës Botërore për ngadalësimin e sëmundjes.

Kjo u zbulua nga avokati i tij, por argjentinasi 57-vjeçar nuk duket të ndjejë një përmirësim të madh.

Ai ishte i mërzitur që mezi po ecte përpara se të stërviste ekipin e tij dhe duhej të largohej nga trajnimi me ndihmën e një asistenti, transmeton KosovaPress.

“Diego nuk është i vetëdijshëm për moshën e tij. Ai vazhdon të hyjë në terren duke menduar se ka 20 vjet”, tha avokati i tij Matthias Morla.

Maradona shpesh kryeson ndeshjet me ndihmën e patericave.