Futboll

Mane përmbys rezultatin në shtesa, Jorginho barazon me penallti

Për të vendosur Superkupën e Europës duhen kohët shtesë, me 90 minutat e fiksuara në 2-2 mes Chelsea e Liverpool. E pikërisht ato i duhen Sadio Mane për të shënuar golin e dytë personal, që përmbys rezultatin në favor të Reds. Senegalezi ka shfrytëzuar asist e Firmino për të ndëshkuar Kepa për herë të dytë, në minutën e 95.

Por avantazhi i skuadrës nga Merseyside vetëm sa ka ndezur ndeshjen dhe Chelsea ka barazuar me 11 metërsh në minutën e 101. Jorginho është i ftohtë përballë Adrian dhe tani gjithcka luhen në shtesën e dytë…

loading...