LIVE

Manchester City bën për 2 minuta përmbysjen e madhe ndaj Realit

Në “Santiago Bernabeu” po luhet takimi i parë i 1/8-ave të finaleve të Champions League mes Real Madridit dhe Manchester Cityt.

Në pjesën e parë rezultati nuk ndryshoi, duke u mbyllur me rrjeta të paprekura.

Në minutën e 60-të është Isco që kalon madrilenët në avantazh, duke bërë që të shpërthejë “Bernabeu”.

Por anglezët reagojnë, duke barazuar fillimisht në të 78’ me anë të Gabriel Jesus.

Më pas, në minutën e 82-të ?7shtë De Bruyne që me penalti përmbys gjithçka, duke kaluiar në avantazh kampionët e Anglisë.