Gjykata Speciale

Lushtaku për Veselin: Strateg, luftëtar dhe lider i ndërtimit të paqes dhe shtetit

Sami Lushtaku ka reaguar pas ftesës nga Gjykata Speciale të kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veselit.

Ish-bashkëluftëtari i Veselit me këtë rast tha se është i bindur se gjithë luftëtarët e lirisë të ftuar nga kjo gjykatë ftuar do të dalin me dinjitetin më të lartë njerëzor dhe do ta mbrojnë luftën e pastërt të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

Postimi i plotë i Sami Lushtakut:

loading…