Paqueta

Lojtari i ri i Milanit: Dua të bëhem si Kaka

Lucas Paqueta ka thënë se dëshiron të bëhet si Kaka në Milan, dhe thotë se ai është idhulli i tij.

Paqueta do t’i bashkohet Milanit më 1 janar të vitit të ardhshëm, the braziliani dëshiron që të arrijë gjëra të mëdha me klubin italian.

“Kaka është idhulli im”, ka thënë Paqueta.

“Ai ka një karrierë brilante dhe është e qartë se dua t’i ndjek hapat e tij, por dua që ta tregoj historinë time në Milan”.

“Shpresoj që të adaptohem sa më shpejt që është e mundur kur të shkoj në Milan dhe ta ndihmoj skuadrën në fushë”.

21-vjeçari brazilian do të transferohet në Milan nga Flamengo për 35 milionë euro.