Lojtari i Llapit bie nga tribuna, në gjendje të rëndë shëndetësore

Ndeshja e grupmoshave U13 e zhvilluar sot në mes të Llapit dhe 2 Korriktu ka krijuar një moment të frikshëm. Një lojtar i Llapit është rrëzuar nga tribuna me kokë në tokë duke mbetur pa vetdije.

Jeta e tij do të ishte në dyshim sikur mos të ishte mjeku llapjan, Sahit Podvorica dhe mjeku i skuadrës mysafire të cilët arrin të mbajnë në jetë djaloshin e KF LLapit.

Indeksonline mëson se jetë e talentit llapjan tani është jashtë rrezikut për jetë.

Stadiumi pa rrethoja ka bërë që ky djalosh të pësojë këtë indicent të rrallë.