Premier League

Lloris pretendon se vozitja në gjendje të dehur nuk e ndryshon atë

Portieri  i Tottenhamit, Hugo Lloris e pranon se zënia duke e vozitur veturën në gjendje të dehur është turpëruese për të, por kjo nuk duhet ta ndryshojë përceptimin e njerëzve për të.

Kapiteni i Francës  u dënua me 20 muaj heqje të lejes së vozitjes dhe me 50.000 paundë gjobë muajin e kaluar pasi që u dëshmua fajësia e tij.

“Ka qenë turpëruese. Kjo nuk është fotografia në të cilën dua të përfundojë, por gabimet ndodhin. Nuk duhet të më ndikojë  në mua.  Ky zhvillim nuk e ndryshon kush jam ose profesionisti që jam”, deklaroi Lloris.

Pas takimit të nesërm që Franca e zhvillon ndaj Gjermanisë,  Lloris do të rikthehet te Tottenhami për të përgatitur ndeshjen ndaj West Hamit në fundjavë.