Llapi

Llapi fiton ndeshjen dramatike

Llapi e ka fituar me mund të madh ndeshjen në shtëpi kundër Arbërisë. Llapi të dielën në “Zahir Pajaziti” në Podujevë fitoi ndeshjen dramatike përballë Arbërisë së Dobrajës me rezultatin 4:3, në kuadër të xhiros së 26-të të Superligës së Kosovës në futboll.

Llapi fitoi falë dy autogolave të Kreshnik Bahtirit dhe të Muhamet Hysenit dhe Ahmed Januzit. Për Arbërinë dy gola i realizoi Marclei Cesarit dhe Dior Zabërgja. Llapi ngritët në vendin e pestë me 33 pikë, ndërsa Arbëria mban vendin e tetë me 27 pikë