Liverpooli po e konsideron të mos e ftojë Shaqirin në ndeshjen ndaj Zvezdës në Beograd

Liverpooli po e shqyrton mundësinë që të mos e ftoj fare futbollistin shqiptar, Xherdan Shaqiri për sfidën e së martës në Ligën e Kampionëve ndaj Crvena Zvezdës.

Kështu raporton gazetari i Times Sport, Paul Joyce, përmes një postimi në Twitter.

“Liverpooli po e konsideron ta lë jashtë skuadrës Xherdan Shaqirin për ndeshjen ndaj Crvena Zvezdës”, shkruan Joyce.

Të martën nga ora 18:55 klubi serb Crvena Zvezda e pret Liverpoolin në Beograd për ta zhvilluar ndeshjen e dytë ndaj skuadrës së Jurgen Kloppit.

Shaqiri ditë më parë kishte deklaruar se nuk ka frikë të luajë në Beograd, dhe është i gatshëm të luajë ndaj skuadrës serbe.