0-1

Liverpooli fiton në udhëtim, Shaqiri 90 minuta dhe asist

Liverpool ka shënuar fitore në udhëtim te Huddersfieldi me rezultat minimal 1-0 për ta mbajtur kreun e renditjes bashkë me Cityn në Premierligë me 23 pikë.

Golin e vetëm e shënoi Salah në minutën e 24-të pas asistimit të Xherdan Shaqirit.

Shaqiri në këtë ndeshje ishte i plotë për 90-të. /Ballkani.info/