LK

Liverpool pa Shaqirin, kërkon tri pikë në Beograd, formacionet zyrtare

Crvena Zvezda sot pret në Rajko Mitic finalistin e Ligës së Kampionëve në Beograd por pa Xherdan Shaqirin.

Liverpool hynë në këtë ndeshje si të parët në grup më gjashtë pikë dhe do të kërkon vetëm fitore në mënyrë që ta sigurojë pozitën e parë.

Reds për këtë ndeshje do të jenë pa Xherdan Shaqirin, por në vijën e sulmit Klopp do të startojë me Mane, Salah dhe Sturridge.

Për Crvena Zvezdën kthehet ish ylli i Chelsea, Markon Marin, i cili nuk luajti në ndeshjen e parë në Anfield shkaku i një lëndimi të vogël.