Liga e Evropës

Lazio e Valon Berishës kërkon fitore në Marseille, formacionet zyrtare

Lazio do të luajë sonte si mysafirë i Marseille në Francë

Lazio gjendet në vendin e dytë nga dy ndeshje.

Marseille do të kërkon fitoren në këtë ndeshje për shkak se ka vetëm një pikë nga dy ndeshjet e para.

Një humbje eventuale në shtëpi sonte do të bënte që francezëve që ti komplikohej situata dhe ata të mos kualifikohen për në raundin tjetër të Europa Ligës, duke u eliminuar nga grupet.

Lazio në anën tjetër do të bënte një rrugë të madhe nëse do të arrinte të fitorja sonte.

Për Lazion sonte nga minuta e parë ka startuar Strakosha, ndërkaq Valon Berisha është në bankë, pasi që Inzaghi ka thënë para ndeshjes se ka rrezik që atij ti paraqitet lëndimi që e la për një kohë jashtë fushave të blerta.